Jste fandou CAD/CAM technologií ve stomatologii?

Zajímá Vás digitální stomatologie, ale nevíte, jak na to?

Chcete vyzkoušet a porovnat různá CAD/CAM řešení?

Máte CAD/CAM zkušenosti a chtěli byste je sdílet se svými kolegy?

CAD CAM CLUB je platforma přinášející informace, zkušenosti a praktické dovednosti všem, koho digitální technologie ve stomatologii zajímají a baví. Je to platforma komunity zkušených i budoucích uživatelů CAD/CAM a slouží pro setkávání, sdílení informací, výměnu zkušeností, volbu vhodné technologie, materiálů a postupů tak, aby CAD/CAM řešení bylo plně funkční, profitabilní a přineslo časovou úsporu lékaři či zubnímu technikovi.

Digitální stomatologie a její možnosti

Vstup do světa CAD/CAM:

Zpočátku není třeba pořizovat žádné technologie: prostě zhotovíte manuální silikonový otisk, ten zašlete do zubní laboratoře vybavené CAD/CAM skenerem, případně dalšími přístroji. Můžete tak získat CAD/CAM kvalitu a porovnat rozdíl mezi pracemi, zhotovenými klasickou metodou a pomocí digitálních technologií.

V dalším kroku můžete chtít získat větší kontrolu nad vznikem a kvalitou primárního otisku. Toho dosáhnete pomocí intraorálního skenování, tedy tzv. digitálním otiskem. Do zubní laboratoře pak posíláte „jen data“. Digitální otisk přináší zrychlení práce, a především vysokou přesnost a dobře vybavená digitální zubní laboratoř na jeho základě může zhotovit téměř nekonečné varianty protetických prací i pomocných nástrojů (např. šablony). V případě, že si pořídíte digitální tiskárnu, získáte flexibilitu v tisku modelů, šablon a provizorií.

Můžete chtít mít pod vlastní kontrolou zhotovení menších protetických prací (korunky, inlaye, onlaye, individuální abutmenty, až tříčlenné můstky). Pak je pro Vás východiskem ordinační CAD/CAM řešení. To kombinuje intraorální skener a ordinační frézovací přístroj. Vše tak lze realizovat v jedné návštěvě pacienta.

Možná budete časem chtít mít celý CAD/CAM proces pod vlastní kontrolou. Vybavení a „vyladění“ digitální ordinace a zubní laboratoře včetně kvalitního softwarového vybavení je tím správným řešením a umožní Vám zhotovovat i větší či specializované práce (protetika, implantologie, ortodoncie).

Celým procesem Vás rádi provedeme.

Vstupte s námi do světa digitální stomatologie

• poradíme a pomůžeme s nejefektivnější cestou pro potřeby digitalizace Vaší práce
• přímo ve své praxi si můžete nezávazně vyzkoušet digitální otisk a ovládání softwaru
• rádi Vám zhotovíme vzorovou protetiku
• propojíme Vás se zkušenými uživateli
• máte k dispozici naši lokální podporu v češtině, včetně počítačové podpory
• můžete se zúčastnit našich odborných kurzů z oblasti materiálů a digitálních technologií
• zajistíme návštěvu a školení přímo u výrobce
• ověříme pro vás kompatibilitu a propojitelnost přístrojů, produkujících či využívajících otevřená data, do funkčního CAD/CAM řešení

Chci se stát členem CAD CAM CLUBU
Facebook Brožura CAD CAM CLUB v pdf

Počítačová podpora v češtině

Digitální technologie vyžadují znalosti počítačové techniky. Ne všichni ale IT dostatečně rozumí. Nebojte se a nechte to na nás!

Před předáním individuálně:
• každý CAD/CAM přístroj vyzkoušíme
• každý počítač je nainstalujeme a otestujeme
• každý software nastavíme a připravíme k použití

V průběhu užívání:
• poskytujeme pravidelné aktualizace softwaru
• nabízíme diagnostiku CAD/CAM přístrojů přes vzdálenou správu
• počítačová podpora na: podpora@cadcamclub.cz

IT podpora: Michal Cabejšek, podpora@cadcamclub.cz

Výhody CAD CAM CLUBU pro Vás

• díky CAD CAM CLUBU, jeho ambasadorům a specialistům, se na digitální cestě posouváte rychleji a efektivněji
• CAD CAM CLUB Vám umožní sdílet Vámi nabyté zkušenosti s ostatními členy na pravidelných setkáváních členů klubu i při sdílení aktuálních informací
• sleva 50 % na jedno vybrané školení pořádané CAD CAM CLUBEM
• IT kontrola a servis zakoupených přístrojů 1× ročně zdarma
• speciální individuální ceny vybraných produktů dle Vašich požadavků
• nákup a aktualizace softwaru za speciální individuální ceny
• sdílení informací na facebookové stránce cadcamclub.cz nebo na tomto webu

Výhody Vám přiblíží: David Kodálík, +420 725 644 702, david.kodalik@dentamed.cz
Facebook Brožura CAD CAM CLUB v pdf

Skenování v ordinaci

Nový 3shape Trios 4

‣ nejrychlejší a nejpřesnější skener na trhu výrazně zkracuje dobu ošetření
‣ pohodlné a snadné a rychlé skenování
‣ maximální přesnost protetických prací

3shape

Nový model 3Shape Trios 4 kombinuje zavedenou špičkovou technologii skenování s průlomovou diagnostickou fluorescenční technologií detekce povrchových i interproximálních kazů, které nejdou rozpoznat okem. To vše bez jakéhokoliv škodlivého záření. A nepotřebujete žádné další skenovací zařízení.

Proti předchozímu modelu Trios 3 naskenujete o 2-3 pacienty více na jednu baterii - pomocí inteligentních koncovek s okamžitým ohřevem, umožňujících o 30 % vyšší výdrž baterie.

Ve variantě Move Plus nabízí 3shape Trios 4 větší integrovaný displej.

3shape Trios 4
3shape Trios
3shape Trios / software pro ortodoncii
3shape Trios / software pro ortodoncii

Laboratoř

AmannGirrbach

AmannGirrbach
Řada AmannGirrbach

Kompletní digitalizace Vaší laboratoře
‣ vysoká přesnost frézovacího systému‣ velmi jednoduché workflow
‣ otevřený systém
‣ umožňuje zpracování veškerých dentálních materiálů
‣ široká nabídka CAD softwarů

Software AmannGirrbach
Software AmannGirrbach

Financování

Financování nového přístroje nikdy nebude jednodušší.
Splácíte až ve chvíli, kdy systém začne vydělávat.

Zdarma odklad splátek prvních 6 měsíců.
Individuální nastavení podmínek.

Pomůžeme Vám také s finanční rozvahou (návratností investice).

S financováním Vám poradí: Michal Dvořák, +420 724 594 703, michal.dvorak@dentamed.cz

Náš partner v oblasti financování - společnost Ekorent - se specializuje na financování zdravotnických zařízení přes 25 let a poskytuje našim klientům skvělý servis jak při sjednání smlouvy, tak kdykoli v jejím průběhu.

Ekorent

Reference

MUDr. Michal Šmajstrla
MDDr. Olga Šmajstrlová
IT-Dent

„Pro naši novou digitální laboratoř jsme zvolili kompletní CAD/CAM řešení AmannGirrbach Ceramill DNA Generation, které nabízí rychlou a snadnou cestu do digitální produkce a jednoduché workflow. Na projektu, od 3D návrhů až po jeho realizaci, jsme spolupracovali se společ- ností Dentamed, která zajistila vše, co bylo k úspěšnému otevření laboratoře potřeba, včetně odborného zaškolení techniků. Ve spolupráci budeme i nadále pokračovat.“

MUDr. Krestýnová
Helidentist, s.r.o.

„Moje rozhodnutí pro pořízení ordinačního CAM/CAM systému Fona MyCrown uspíšil fakt, že se neustále prodlužovaly dodací lhůty laboratoří a současně se zvyšovala poptávka po ošetření keramikou. Chtěla jsem být nezávislá a na laboratoři nechat pouze složité práce. MyCrown mi uvolnil ruce, korunky, onlaye a overlaye zhotovuji nyní v jedné návštěvě. Start byl s podporou Dentamedu bezproblémový, do měsíce se časová náročnost prací přehoupla ve prospěch CAD/CAM systému. Nemohla jsem udělat lepší rozhodnutí.“

Pavel Koubek
CAD/CAM laboratoř

„Byl jsem mezi prvními uživateli CAD/CAM systému AmannGirrbach v ČR s komplexním workflow. Na systému nejvíce oceňuji spolehlivost a přesnost, a co je nejdůležitější – možnost kontinuálního rozšiřování hardwaru i softwaru, které již tak výborný systém neustále zdokonaluje. A pokud k tomu máte spolehlivého a rychlého dodavatele materiálů, jakým Denta- med je, může být Vaše CAD/CAM centrum více než profitabilní.“

MUDr. Petr Hajný
One Visit Dentistry s.r.o.

„Intraorální skener Trios 3shape plní v mé ordinaci zásadní funkci jako první stupeň digitalizace. Práce se skenerem je velmi rychlá a snadná. V porovnání s jinými skenery je práce mnohem jednodušší zejména díky automatickému odstraňování nechtěných struktur. Mezi výhody Triosu 3shape patří jeho hmotnost a rozměry, verze wireless navíc nabízí velmi jednoduchou manipulaci a možnost přenášení mezi více ordinacemi. Již více než 10 let skenujeme a otiskovací hmoty máme jen v záloze. Těžko si dovedu představit návrat do minulosti. Digitalizace je nezbytným krokem vývoje v mo- derní stomatologii a skener Trios 3shape je rozhodně dobrá volba“.

AS-ORTO s.r.o.

„V ortodoncii znamená 3shape změnu. Změnu pro pacienty (a zejména ty dětské), kteří překvapeně sledují vznikající 3D model bez nepříjemných pocitů spojených s otiskováním. Změnu pro běh ordinace – úsporu času, skladovacích prostor a nezávislost na laboratoři. Ale zejména možnost precizního naplánování ortodontické léčby a využití nejnovějších technologických postupů je změna k nezaplacení.“

MUDr. M. Ihová
Domažlice

„Impuls pro pořízení scanneru 3shape mi dal MUDr. Petr Hajný (kurzy Plzeň – moje Alma Mater&Dubai) – přesnost, rychlost…. A tým p. Rudovský, T. Skoupý, D. Kodálík & IT kolega pomohli vše zrealizovat a interpretovat, což je nepostradatelné!!!!! Investovat do dokonalosti….“

FaQ

1. Kolik to stojí?
Třeba nic. Ze začátku můžete pouze využívat služby digitálního centra/zubní laboratoře. Pořízení digitální technologie znamená větší investici (v řádu stovek tisíc), jednoznačně však nelze na takto obecně položenou otázku relevantně odpovědět. Proto ani neposíláme obecné nabídky, ale s každým zákazníkem si nejdřív domluvíme schůzku, abychom zjistili jeho potřeby a plány do budoucna. Teprve na základě těchto informací vypracujeme návrh individuálního řešení s konkrétní cenou.

2. Dokážu s tím pracovat?
Určitě ano. Každý z námi nabízených systémů si můžete vyzkoušet u nás na showroomu, variantou je i zapůjčení přímo do Vaší ordinace. Již v rámci tohoto zapůjčení proběhne základní zaškolení a nácvik techniky. V rámci prodeje systému je zaškolení vícestupňové – od našich specialistů, od našich spolupracujících stávajících uživatelů, případně od odborných trenérů dané značky.

3. Co vše k tomu potřebuji?
CAD CAM CLUB specialisty :-).

4. Nebudu na to následně sám?
Ne. Dlouhodobě je naším krédem, že prodejem systému vše teprve začíná. Poskytujeme podporu ve všech oblastech, tedy při finanční rozvaze (návratnost investice), instalaci, zaškolení. Dále nabízíme IT podporu v češtině, online poradenství, zapůjčení náhradního přístroje v případě potřeby, pravidelná školení a setkávání uživatelů systémů atd.

5. Ušetří mi to vůbec čas?
Rozhodně. Ale ani zde nejde jednoznačně odpovědět. Vyberete-li si variantu digitálního otisku v ordinaci, úspora času bude jiná, než když se bavíme o CAD/CAMu laboratorním. Ať už ale zvolíte digitální technologii jakoukoliv, všechny Vám kromě zvýšené přesnosti a efektivity nabídnou i úsporu časovou.

6. Jaká je návratnost a kdy mi to začne vydělávat (čistý výnos)?
Individuálně Vám můžeme poskytnout příkladové studie návratnosti a odklad splátek.

7. Skener je jedna věc, ale máte i smluvní laboratoře, když moje není zdigitalizována?
Ano. Můžeme zprostředkovat kontakt na akreditované CAD/CAM laboratoře, které Vám vyhotoví na základě Vámi zaslaných dat kvalitní onlay, inlay, korunku, můstek apod. ve velmi krátkém čase.

8. Jaká je kompatibilita mezi jinými programy či laboratořemi?
Námi nabízené digitální systémy jsou takřka 100% kompatibilní, protože moderní „přístroje“ produkují výsledky ve formátu .stl, který je kompatibilní s jinými programy či vybavením zubní laboratoře.

9. Jak se stanu členem CAD CAM klubu?
Dejte nám vědět. Členský příspěvek je 1 000 Kč, po jeho uhrazení Vám zašleme certifikát k využití výhod CAD CAM CLUBU. Při jakémkoliv obchodu Vám členský příspěvek odečteme z objednávky. Rádi budeme Vaší podporou na digitální cestě. Registrovat se můžete zde.

Facebook Brožura CAD CAM CLUB v pdf

Ambasadoři projektu

MUDr. Petr Hajný

MUDr. Petr Hajný

Soukromá praxe One Visit Dentistry s.r.o.
Digitální otisk, protetika, software Smile Design

1997 – Střední zdravotnická škola, obor Zubní technik
2005 – Lékařská Fakulta UK, obor Stomatologie

Po absolvování Univerzity Karlovy pracoval jako specialista na celokeramické náhrady a CAD/CAM na klinice Asklepion v Praze a Karlových Varech. Majitel One Visit Dentistry s.r.o., jedné z nejmoder- něji vybavených ordinací na světě. Kromě této ordinace však nadále pracuje na dalších klinikách v ČR a zahraničí jako externí specialista, zejména v oblasti keramických náhrad a CAD/CAM. Díky tomu tak vlastnoručně zhotoví více než 2000 keramických fazet a mnoho desítek kompletních rekonstrukcí skusu i úsměvu každý rok.

Je certifikovaným školitelem CAD/CAM systému CEREC. Člen mezinárodní společnosti komputerizované stomatologie ISCD. Školitel technologie T-Scan pro digitální okluzní analýzu. Lektor firmy Ivoclar Vivadent pro kompozitní materiály, adhezivní systémy, fixační materiály, celokeramické náhrady a CAD/CAM. Doposud je jeho lektorská činnost dostupná ve 22 zemích.

Vedle přednáškové činnosti jsou jeho častými aktivitami i praktické kurzy, zejména ve školicím centru firmy Ivoclar Vivadent ve Vídni a Lichtenštejnském Schaanu.

MDDr. Ondřej Masák

MDDr. Ondřej Masák

Soukromá praxe Orto-DUO s.r.o.
3shape Ortho

2008-2013 – 1. LF UK, obor zubní lékařství
2017 – Založení ortodontické praxe Orto-DUO
2018 – Odborný asistent na Orto. oddělení 1. LF UK
2017 – Atestace ze specializačního vzdělávání orto., FN
2017 – Kongres ČOS, vítězný poster s vědeckou tématikou
2016 – Ortodontická praxe OrtoVIZE – MUDr. Hanzelka
2016 – Postgraduální studium 1. LF UK

Největší přínos CAD/CAM technologií v oboru
„CAD/CAM technologie výrazně ovliňují kvalitu a efektivitu všech fází ortodontické léčby. Plánování léčby je rychlejší, přesnější a výsledky jsou mnohem předvídatelnější. Virtuální plánování a 3D technologie přinášejí nové možnosti v léčbě složitých ortodontických anomálií, zvýšují úspěšnost autotransplantací a umožnují nám přesnější plá- nování posunů čelistí při ortognátních operacích s ohledem na horní cesty dýchací. Díky možnosti nepřímého lepení dle 3D přestavby je nasazení rovnátek pro pacienta pohodlnější a časově méně náročné. Tyto technologie nám umožnují přesně hodnotit a sledovat jak průběh léčby, tak fázi retenční, kdy překrytím modelů snadno odhalíme i drobné nežádoucí pohyby zubů po ukončení léčby. 3D tisk nám otevírá nové možnosti ve výrobě ortodontických aparátu bez nutnosti nepříjemného otiskování pacienta.“

MUDr. Martin Georgiev

MUDr. Martin Georgiev

Soukromá praxe Alveol s.r.o.
Stomatochirurgie, 3D plánování a tisk

1994 – LF UK Plzeň Stomatologie
Společně s MUDr. Michalem Kaslem vybudování „Zubní kliniky“ v Chomutově, zahrnující specializovaná pracoviště pro stomatochirurgii, parodontologii, endodoncii, ortodoncii a zubní hygienu. Součástí je i moderní zubní laboratoř s možností 3D návrhu a tisku zubních náhrad, chirurgických šablon (3Shape Implant Studio) a ortodontických folií (3Shape Ortho Analyzer).

Přednášková činnost v oblasti stomatochirurgie, inovativních po- stupů v preprotetice, využití CBCT v každodenní praxi a autotransplantací.

CAD/CAM nám umožňuje plně digitalizovat workflow, které jsme schopni opakovaně reprodukovat v případě potřeby. Snažíme se optimalizovat již známé postupy pro prostředí našeho dentálního trhu s využitím laboratorního a ordinačního 3D scanneru a CBCT zobrazení.

Tomáš Skoupý

Tomáš Skoupý

Majitel privátní zubní laboratoře Eurodent
Laboratorní CAD/CAM, 3D tisk

Práci v laboratoři se věnuje již 20 let, pedagogické činnosti 18 let. V roce 2009 získal ocenění od firmy Vita – Vita MasterLab (autorizo- vaná školící laboratoř) a také ocenění od firmy 3Shape jako oficiální certifikovaný školitel. V roce 2016 mu byl udělen certifikát Trios Rea- dy Lab (certifikovaná laboratoř pro práci s intraorálním skenerem 3shape Trios). V roce 2018 byl jmenování soudním znalcem v oboru
zubní technik.

Profesní úspěchy
„Mezi své největší profesní úspěchy bych zařadil certifikace od firem Vita a 3shape, určitě také to, že se věnuji pedagogické činnosti, která je z mého pohledu velmi důležitá, předávat zkušenosti mladým, začínajícím laborantům“.

Specializace
„Určitě je to CAD/CAM technologie a její využití v laboratoři, tomu se věnuji víc jak 8 let. A také mě hodně zajímá 3D tisk, který se postupně dostává i do stomatologie“.

Největší přínos CAD/CAM technologií v oboru
„Jako největší přínos v CAD/CAM technologii vidím několik možností:
1. V případě používání CAD technologií od 3shape – zjednodušení komunikace mezi zubní ordinací a laboratoří;
2. Zpřesnění a zefektivnění sanování pacientů a výroby náhrad;
3. V případě využití správných systémů CAD SW 3 Shape a CAM frézovací systém – možnost obrábění všech typů materiálů, které se používají pro zhotovování všech typů náhrad ve stomatologii;
4. Částečně nahrazuje velký nedostatek kvalifikovaný pracovních sil v oboru zubní technik.“

MUDr. Martin Mikšovský

MUDr. Martin Mikšovský

Sky Dent
Ordinační CAD/CAM řešení

Dlouhodobě se zabývá tématem minimálně intervenční stomatolo- gie. Aktivně přednáší na domácích a zahraničních kongresech, podílí se na výuce zubního lékařství na LF UP Olomouc a 1. LFUK Praha.

Zaměstnání:
2001 – 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy – odborný asistent
Výzkumný ústav stomatologický
2005 – Centrum estetické medicíny GHC Praha
2008 – Vlastní privátní stomatologická praxe Kolín
2014 – Založení dentálního centra KolínSKYdent s.r.o.
www.kolinskydent.cz

CAD CAM Team

David Kodálík

David Kodálík

CAD/CAM pro ordinaci

david.kodalik@dentamed.cz
+420 725 644 702
Martin Panovec

Martin Panovec

CAD/CAM pro laboratoř

martin.panovec@dentamed.cz
+420 777 692 024
Miroslav Vrba

Miroslav Vrba

Servisní technik

miroslav.vrba@dentamed.cz
+420 725 644 727
Michal Cabejšek

Michal Cabejšek

IT specialista

cadcam.podpora@cadcamclub.cz
Tomáš Skoupý

Tomáš Skoupý

Podpora 3Shape

tomas.skoupy@eurodent.cz
Petr Rzeszutko

Petr Rzeszutko

Podpora AmannGirrbach

petr.rzeszutko@dentamed.cz

CAD CAM CLUB
by Dentamed


Pod Lipami 41
130 00 Praha 3

e-mail: info@cadcamclub.cz
tel.: +420 266 007 111